26. 3. 2014

Vlaďka dětem je o.s., které vzniklo v roce 2013. Jeho zakladateli jsou Vladka Řepková - Bahenská, Tomáš Řepka, Lilian Fischerová a Jana Boková.

24. 12. 2013

Již podruhé jsme, společně s o.s. HAIMA, které se zaměřuje na pomoc dětem s poruchou krvetvorby a s taneční skupinou STORM BALLET STUDIO, navštívili hemato - onkologické oddělení s vánoční nadílkou a programem pro všechny děti.

26. 11. 2013

Spisovatelka a šéfredaktorka magazínu HB Bára Nesvadbová a zakladatelka o.s. Slunce dětem ve spolupráci s galeristkou Olgou Dvořák pořádaly další ročník charitativního bazaru luxusních módních značek.

26. 10. 2013

Již čtvrtý ročník módní show pořádané svatebním salonem Ornella a Giorgio fashion se konala poslední týden v říjnu v plzeňském Park hotelu.

20. 7. 2013

Prázdniny ve Voticích jsou každý rok ve znamení tří turnusů tábora spojeného s hipoterapií pro děti z dětských domovů, Klokánků a pro děti ze sociálně slabších rodin.

O občanském sdružení slunce dětem

Milí přátelé,

 

Jmenuji se Lilian Sarah Fischerová. Občanské sdružení Slunce dětem jsem založila společně s Petrem Čejkou v roce 2004. A jsem na něj nevýslovně pyšná. Těch pár roků mě velmi posilnily a ukázaly jiný pohled na svět. Pochopila jsem, že smysl života není užívat ho plnými doušky a brát si vše, co nabízí, ale především dávat se a dělit. To jediné přináší opravdový pocit štěstí, naplnění a smysluplnosti. Často se mě lidé ptají, co mě v devatenácti letech vedlo, abych si založila sdružení. Ano, to spíš přemýšlíte nad maturitou, jestli máte pěkné oblečení nebo jestli jste správně zamilovaná. Nevzniklo to s náhlého rozpoložení ani to nebyla žádná póza, ale z obyčejné touhy někomu pomoci. Někdy je velmi smutné, co vidím a čemu přihlížím. Ty děti ještě nezačaly žít a již se perou s životem, krutě a nemilosrdně. Říkám si : „ Musí být možnost, jak pomoci. „ A tak se snažím a věřím, že jednou se nám podaří vybudovat nadaci, která bude stát na pevných základech, lidé ji budou důvěřovat a společně budeme pomáhat těm, kteří to potřebují. A nezapomeňte – I KDYBYCHOM SPOLEČNĚ ZACHRÁNILI JEDEN DĚTSKÝ ÚSMĚV, NÁŠ ŽIVOT BUDE HODNOTNĚJŠÍ.                 

                                                             
                                                                                                      Lilian Sarah Fischerová

Slunce dětem


Občanské sdružení Slunce dětem založili v roce 2004 Lilian Fischerová a Petr Čejka. Hlavním cílem a posláním je pomoc dětem, a to zejména tělesně i duševně handicapovaným, postiženým vážnou nemocí, nebo umístěným a vychovávaným v dětských domovech a obdobných zařízeních. Bohužel je mnoho takových dětí a pravdou zůstává, že každý z nás se může ocitnout v těžké situaci, kdy potřebuje pomoc a podporu okolí. Denně se setkáváme s lidským neštěstím a beznadějí, jak v očích nemocných a opuštěných dětí, tak i v očích jejich rodiny. Proto svoji veškerou snahu vkládáme do zlepšení a zkvalitnění přístrojové techniky a prostředí nemocnice, kde děti musí trávit svůj čas. Zaměřujeme se také na opuštěné děti umístěných v dětských domovech. I jim chceme dělat svět o něco barevnější. Naše sdružení se snaží pomáhat dětem také přímo, a to darováním hraček, knížek, pořádáním zábavných akcí atd. Funguje u nás dobrovolnická činnost, kdy děti navštěvujeme osobně a trávíme s nimi čas a snad alespoň trochu zmírňujeme jejich smutek.

Rádi bychom pomohli, co největšímu počtu dětí, které naší pomoc a zájem potřebují. To je cílem a přáním občanského sdružení Slunce dětem.